Grzejniki łazienkowe

W nowoczesnej łazience potrzebujemy odpowiedniego grzejnik łazienkowy elektryczny. Powinien on odpowiednio komponować się z jej wystrojem, stylem i kolorystyką. Jednocześnie musi być praktyczny, tak by w razie potrzeby mógł posłużyć do szybkiego wysuszenia prania, czy ręczników. Nie może też być zbyt duży, ponieważ takie grzejniki nie są najlepsze w niewielkich łazienkach, które są dzisiaj bardzo mocne w domach, ale również są obiektywną koniecznością w mieszkaniach w blokach wielorodzinnych.

Wybór odpowiedniego grzejnika powinniśmy więc przeprowadzić w sposób przemyślany. Pamiętajmy, że o ile sama cena kaloryfera nie jest duża, o tyle wymiana go na nowy jest sporym wyzwaniem. Zwłaszcza w bloku grzejniki łazienkowe, jak również wszystkie inne, podpięte są do wspólnych pionów grzewczych, co uniemożliwia swobodne zarządzanie nimi. Najpierw trzeba wystąpić do spółdzielni o wyznaczenie terminu, gdy z obiegu zostanie wypuszczona woda, by wymiana mogła się odbyć. Jak widać, warto zrobić tą czynność raz, a dobrze.

Polecany obecnie typ grzejnika typu drabina wydaje się najlepszym wyjściem z sytuacji. Posiada on nowoczesny wygląd, ma dobry współczynnik mocy do wielkości – co jest bardzo pożądane w małych pomieszczeniach, a także łatwo go podłączyć i dostosować do istniejącej instalacji grzewczej. Nawet w przypadku posiadania w starszym domu instalacji grawitacyjnej, duże przekroje zastosowane w grzejniku łazienkowym drabince pozwalają na swobodny przepływ czynnika grzewczego. Jak widać kaloryfery takie są uniwersalne i ich montaż pod względem technicznym również nie stwarza niepotrzebnych komplikacji.