Dlaczego warto skorzystać z doradcy finansowego

Współpraca z doradcą finansowym to atut dzięki któremu możemy zapewnić sobie lepsze warunki kredytowe. Niestety mało osób zdaje sobie z tego sprawę. Warto sprawdzić jakie plusy ma współpraca z doradcą finansowym i jakie atuty możemy dzięki temu zyskać. W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu wszystkie najważniejsze elementy związane ze współpracą z doradcą finansowym. Wytłumaczymy na czym zarabiają ludzie pracujący na tej funkcji, a także dlaczego my zyskujemy więcej dzięki powyższym osobom. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Pomoc doradcy finansowego – dlaczego warto?

Często doradca finansowy kojarzy się nam z osobą, która ma nas naciągnąć na konkretne oferty banków, które wg. naszej opinii dają najwięcej osobom związanym z finansami. Może i kiedyś tak było, jednak w dzisiejszych czasach, nowoczesny doradca finansowy sprawuje swoją funkcję po to, aby znaleźć dla nas najbardziej optymalne rozwiązanie finansowe, dzięki któremu zaoszczędzimy na produktach finansowych.

Banków w dzisiejszych czasach nie brakuje, dlatego też dobranie najlepiej skrojonej oferty faktycznie staje się nie lada wyzwaniem. Kiedy jednak mamy profesjonalistę u swojego boku to możemy być pewni tego, że sukces jest już w naszej kieszeni.

Jak doradca finansowy wyszukuje nam najlepsze oferty?

Kiedy już jesteśmy na spotkaniu z doradcą finansowym musimy opowiedzieć mu o naszych możliwościach finansowych (innymi słowy ile zarabiamy i na jakiej podstawie). Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego też nawet jeśli zarabiamy tyle samo co inni, nie znaczy że otrzymamy kredyt na takich samych warunkach. Dlaczego? Problem może wynikać z formy naszego zatrudnienia. Każda umowa jest traktowana zgoła inaczej przez poszczególne banki, dlatego to w geście doradcy finansowego jest znalezienie najlepszej propozycji dla naszej osoby.

Kiedy już dostaniemy odpowiednią ofertę, nasz doradca finansowy Białystok może przejść do realizacji naszego zamówienia. Polega ona na złożeniu wszystkich kwestii papierkowych za nas, dzięki czemu mu zyskujemy na czasie a także na wygodzie, która jest wliczona w cenę działania, którą i tak doradca finansowy uzyska od banku w formie prowizji od pośrednictwa w kredycie. My natomiast dostajemy taką samą, lub lepszą ofertę niż bylibyśmy w stanie wynegocjować w banku. Innymi słowy nie tracimy nic na pośrednictwie osoby zajmującej się naszym kredytem.

Czy więc warto skorzystać z doradcy finansowego?

Odpowiedź wydaje się oczywista, jednak to my sami musimy przekonać się do pomocy związanej z produktami finansowymi. Dzięki doradcom finansowym możemy faktycznie zyskać o wiele więcej niż w wypadku samodzielnego poszukiwania dowolnego kredytu. Nigdy nie będziemy tak dobrze rozeznani jak osoby, które codziennie przyglądają się ofertom banków a także które najszybciej wiedzą o wszystkich promocjach, które mogą wpłynąć na obniżenie raty naszego przyszłego zobowiązania.

Jeśli więc liczymy na osobę która pomoże nam zoptymalizować koszty naszego kredytu już na starcie, warto skorzystać z bezpłatnej propozycji doradcy kredytowego, który pozwoli nam uzyskać takie koszty kredytu, jakie widzielibyśmy przy naszym przyszłym zobowiązaniu finansowym.