Kiedy nie układa się w związku

Kiedy nie układa się w związku często nie wiemy, jak zaradzić naszym aktualnym problemom. Pierw próbujemy rozwiązywać sprawy polubownie, lecz często nie przynosi to efektów. Co zrobić w takiej sytuacji? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Sytuacje kryzysowe w związkach zdarzają się każdemu. Różnica polega na tym, w jaki sposób wychodzimy z tych trudnych relacji. Jeśli potrafimy odpowiednio reagować, na ogół dochodzimy z naszym partnerem do porozumienia. Co jednak, kiedy nie jest możliwe dogadanie się?

Niestety często nasze konflikty przeradzają się w niepotrzebne kłótnie lub okresy milczenia. Bez względu jaka droga jest realizowana, przynosi ona obu osobom masę frustracji, która z czasem zaczyna przeradzać się w trudniejsze sytuacje życiowe.

Czy można powstrzymać trudne relacje między nami?

Jeśli okazuje się, iż sami nie jesteśmy w stanie sobie pomóc, należy zaangażować osoby trzecie w pomoc nam, jako parze. Nie mówimy tu jednak o osobach bliskich, które często potrafią wzmacniać efekt podrażenienia danej sytuacji, lecz osoby postronne.

Odpowiedzią na nasze zapotrzebowanie może być terapia par Warszawa, dzięki której będziemy mogli zrozumieć drugą stronę. Jak wiadomo często nie umiemy dotrzeć do drugiej osoby, co jednak może zrobić osoba doświadczona i kompetentna.

Często okazuje się, iż nasze długotrwałe konflikty są jak najbardziej do załagodzenia, lecz nam samym brakowało doświadczenia lub dobrej formy rozmowy, której potrzebowała druga strona.

Jak widać pomoc w takich sytuacjach może być bezcenna.