Numer PKK przed nauką testów na prawo jazdy

Stworzenie profilu kandydata na kierowcę (w skrócie PKK) to obowiązek każdego kursanta. Dziś odpowiemy na to, jak zrobić to szybko, przez Internet. Zapraszamy do lektury!

W dzisiejszych czasach PKK online to spore ułatwienie. Dzięki tej formie możemy złożyć wniosek o wygenerowanie profilu kandydata na kierowcę przy pomocy Internetu. Sam proces jest dość prosty, jednak postanowiliśmy opisać go w kilku krokach, aby ułatwić zadanie początkującym w sieci.

Przygotowanie do założenia profilu

Aby założyć sam profil, musimy posiadać przygotowane dokumenty w formie elektronicznej, które zapisane są w formacie obrazu JPG bądź PNG, natomiast ich wielkość nie przekracza 200 kb na jeden plik. Są to następujące dokumenty:

  • orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem
  • kolorowa fotografia o wymiarach 3,5cm x 4,5cm
  • pisemna zgodna rodzica bądź opiekunka (wyłącznie w momencie, kiedy prawo jazdy zdajemy poniżej 18-tego roku życia).

Jak wygląda samo założenie profilu PKK online?

Powyższa fotografia została dostarczona przez znany serwis ZdamyTo, który swoim kursantom udostępnia wszystkie aktualne pytania egzaminacyjne. Jest to znany i ceniony serwis w branży, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami i jest godny polecenia.

Jeśli więc i Państwo szukacie odpowiednio skrojonych e-kursów pod siebie, jest to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z nauką na prawo jazdy!