Regularna kontrola u stomatologa

Wielu z nas do stomatologa zgłasza się, dopiero gdy odczuwamy negatywne konsekwencje uszkodzeń zębów. Bez względu na to, czy jest to ból zęba, wypadnięta plomba, czy też ukruszenie zęba, regularne kontrole pozwalają na wczesne wykrycie problemu i szybkie jego wyeliminowanie. Nadal masz wątpliwości? Poniżej przedstawiamy Ci kilka argumentów przemawiających na korzyść regularnych kontroli zębów.

Z regularną kontrolą taniej

Przede wszystkim regularna kontrola się opłaca. Sprawdzając stan swojego uzębienia co pół roku, masz świadomość, czy pojawiły się jakieś stany zapalne, w jakim stanie są dziąsła, zęby, jak również, czy nie rozwinęła się choroba próchnicza. Koszt regularnych kontroli zawsze będzie mniejszy niż leczenia mocno uszkodzonych zębów. Co więcej, stomatolog Gliwice swoim klientom oferuje bardzo atrakcyjny cennik, więc nie tylko masz szansę dbać na bieżąco o stan swojego uzębienia, ale będzie Ci się to opłacać.

Bez obaw o ból

Warto mieć także na uwadze, że regularne kontrole pozwalają uniknąć rozwoju schorzeń. Wykrywając je w porę, można ustrzec się przed bólem zębów, dziąseł, jak również przed długotrwałym leczeniem.